Ιστορικό 7ου πρωταθλήματος διπλών ανδρών

Την Κυριακή 9/4/2023 στις 12:30μ.μ.  ολοκληρώθηκε το 7ο πρωτάθλημα των διπλών ανδρών με την πραγματοποίηση του τελικού ανάμεσα στα τρελαμένα ζευγάρια των Γκιζάρη-Μουστάκα και Ζαγόρα-Κωτούλα ( Vegan ) στο φιλόξενο Tennis  House Club κάτω από έναν συννεφιασμένο ουρανό με ελαφρύ αεράκι.

Ο διαιτητής του αγώνα Κώστας Καρατάσιος αφού έδωσε τον απαραίτητο χρόνο προθέρμανσης και διασφάλισε μέχρι λεπτομέρειας την ομαλή και δίκαιη διεξαγωγή του παιχνιδιού έδωσε το σύνθημα να αρχίσει το πρώτο σετ.

Ένα πρώτο σετ πολύ δυνατό,με τα δύο ζευγάρια να παίζουν υψηλής ποιότητας τένις,χαρίζοντας εκπληκτικό θέαμα.Το σετ τελείωσε με σκορ 6-4 (από 4-4), με ένα break διαφορά (από συνολικά 3 ) να καθορίζει το νικητή του σετ που ήταν ο Χάρης με τον Γιάννη.

Στο δεύτερο σετ οι Vegan προηγήθηκαν 5-2 όταν άρχισε η αντεπίθεση των Αστέρη – Χάρη που έκαναν το 5-4  η οποία όμως δεν διήρκεσε κι έτσι τελικά οι Vegan επικράτησαν με το ίδιο σκορ 6-4.

Άξιοι πρωταθλητές λοιπόν οι Ζαγόρας-Κωτούλας σε ένα ενδιαφέρον και ποιοτικό παιχνίδι με τους ανταγωνιστικούς finalists Γκιζάρη-Μουστάκα να μην υστερούν καθόλου,αναδεικνύοντας έτσι περισσότερο την αξία των νικητών.

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στους 4 για το θέαμα που προσέφεραν στους θεατές που βρέθηκαν στο Tennis  House Club κι απόλαυσαν,ένα δίωρο εξαιρετικού τέννις.

Και οι 4 τρελαμένοι πήραν από τους χορηγούς του τελικού :

Ø  από μία δωροεπιταγή αξίας 20€ για αλλαγή πλέγματος προσφορά του SPORTS CENTER του συντρελαμένου Κώστα Παναγιωτόπουλου.

Ø  από μία δωροεπιταγή αξίας 20€ για αλλαγή πλέγματος προσφορά του STRING FIX του συντρελαμένου Κώστα Δημητριάδη.

Ø  από μία δωροεπιταγή αξίας 25€ προσφορά του SIX ZERO  του συντρελαμένου Στέλιου Πάλλη.

Πολλά ευχαριστώ και πολλά συγχαρητήρια αξίζουν  :

Ø  στους χορηγούς του τελικού συντρελαμένους Κώστα Παναγιωτόπουλο,Κώστα Δημητριάδη και Στέλιο Πάλλη.

Ø  στον διαιτητή Κώστα Καρατάσιο για τη συμβολή του στην ομαλή διεξαγωγή του τελικού με το κύρος και την αίσθηση δικαίου που τον διακατέχει.

Ø  στον φωτογράφο του τελικού Αργυραίο Γρηγόρη για την κάλυψη του τελικού με βίντεο και με πολύ όμορφες φωτογραφίες